Sitemap Sisukaart
Hella
Hella
Hella
Lisatuled
Hella
Hella
Töötuled
Hella
Hella
Tulemoodulid
Hella
Hella
Lisatarvikud
Hella
Hella
Hella Marine
Hella
Hella
Uudised
Hella
Hella
Kontakt
Hella
Hella
Hea teada
Hella
 

Hea teada

  Hella
Hella
 
 
KKK
Hella


http://www.autokataloog.ee

Mõisted

Bi-Xenon- Hella ksenoonlahendus (gaasilahendus) süsteem, kus nii kaug- kui ka lähitule valgus saadakse samast ksenoonlambist. Lähitulelt kaugtulele ümberlülitus toimub elektromagneetilise "katiku" abil.

CELIS valgustehnika- CELIS (Central Lighting Systems) on Hella poolt patendeeritud lahendus ja kaubamärk. Tegemist on fiiberoptilise valgusjuhtmega, mille abil on võimalik moodustada erinevaid valgustatud kujutisi, enamasti rõngaid.

DE reflektor- DE (dreiachsiger Ellipsoid) tähendab kolmemõõtmelise ellipsoidi kujulist reflektorit. Koostöös läätsega saadakse ka väikesemõõtmelisest tulest tugevat ja õieti suunatud valgust.

DynaWiew kurvituli- Tuli koosneb kahest reflektorist. Ülaosas on tavaline kaugtuli, alaosas kurvituli. Külgkalde andur lülitab vastavalt vajadusele tööle õige poole kurvitule.

FF reflektor- FF (free form) tähendab vaba vormi reflektorit, millele on antud kuju tule iseloomu arvestades. Tulemuseks on eriti hea ja homogeenne, peegeldustevaba valgus. Erinevalt teistest valgustehnoloogiatest ei toimu valguse suunamist klaasi abil. Seetõttu saabki kasutada moodsat siledat klaasi.

Halogeenvalgus-tänapäeval kõige sagedamini kasutatav valgustehnoloogia. Halogeenlamp on oma nimetuse saanud klaaskolvis paikneva ja halogeengaasi (enamasti joodi- või broomühendite) järgi.

High Boost- FF tehnoloogia edasiarendus. Veelgi tugevam ja täpsem valgus.

Ksenoonvalgus- Ksenoonlamp toodab valgust gaaskaarleegi abil. Ksenoontule süttimiseks läheb vaja pinget 20 000V, mille tootmiseks kasutatakse spetsiaalset elektroonikaplokki. Ksenoonlamp on umbes 2,5 korda suurema valgustootlikusega 2-3 korda väiksema voolutarbe juures. Samuti on ksenoontule poolt toodetav valgus päevavalguse spektrile lähemal ja seega silmale sõbralikum ja värve vähem moonutav.

LED- LED (Light Emitting Diodes) valgusdioodid põhinevad pooljuhtaidel ja muudavad elektrivoolu koheselt valguseks. Tänu sellele ei ole soojuskadusid. Valgusdioodid toodavad väikestele mõõtmetele hoolimata palju valgust väikese energiakuluga. Samuti on ületamatu nende eluiga. Kui võrrelda LED-tehnoloogiat halogeenlampidega, oleks see just kui võrrelda Hi-Fi süsteeme lampraadiotega.

Päevasõidutuled- Eesti Vabariigi seaduste järgi peavad mootorsõidukitel põlema esituled ka päevasel ajal. Päevasõidutuled on lähitulede kasutamisele heaks alternatiiviks, aidates tänu väiksemale võimsusele säästa energiat.

Referentsiarv- tähistatuna enamasti Ref.+number, on tegemist kaugtulesid iseloomustava arvnäitajaga, mis iseloomustab valgustugevuse kandelate arvu 40 meetri kaugusel. ECE-standardi järgi võib korraga sisselülitatavate kaugtulede kogureferentsväärtus olla 100 ühikut. Iga tule individuaalne referentsiarv on leitav tuleklaasilt või reflektorilt.

 
Hella